Data założenia 1.04.2002


KRAJOBRAZY BIELICKIE

Wiele lat temu zostałem zaproszony przez przyjaciół na obóz w Bielicach. Miejsce to okazało się tak wspaniałe, że od tamtej pory bywam tam kilka razy w roku. Bielice są idealnym miejscem na wypoczynek. Przez lasy i góry prowadzi wiele dróg łatwych i dostępnych nawet dla wózków a oprócz tego można odbyć wiele pieszych wycieczek w góry. Najbliższy szczyt to Kowadło, dla wytrwałych zaś Śnieżnik. Z miejscem tym łączy się wiele wspaniałych wspomnień. Myślę, że może to być miejsce na wakacje dla każdego.

Wędrówki po górach pozwalają odnaleźć wiele pięknych miejsc. Szczególnie zachwycające są widoczne z góry doliny. Zdjęcie obok ukazuje piękny widok na Bielice w dole. Idąc dalej tą drogą można wejść na Kowadło. Miejsce szczególne w Bielicach i stanowiące obowiązkowy cel wycieczek.

Wędrując szlakiem na Śnieżnik po dość wyczerpującym odcinku drogi można odpocząć w tym uroczym miejscu. Zmęczony turysta może odpoczywając oglądać odległe krajobrazy. Wraz z żoną mamy chwilę wytchnienia po intensywnym marszu.

Dzieci mają wiele miejsca na wypoczynek i zabawy na świeżym powietrzu. Na zdjęciu widzimy dzieci z wycieczki charytatywnej w Bielicach . Cisza, szumiące trawy i odgłosy przyrody są wspaniałym dodatkiem do wypoczynku.


NASZ DOM ZBOROWY

Dom w Bielicach jest własnością zboru Kościoła Baptystów we Wrocławiu. Został zakupiony wiele lat temu i przekształcony w urocze miejsce wypoczynku. W domu tym mogą odpoczywać zborownicy, są organizowane konferencje i szkolenia

Obiekt nasz składa się z dwóch budynków. Jeden przeznaczony jest na wypoczynek grup, drugi na wypoczynek rodzinny. Jest to miejsce nawiązywania przyjaźni, modlitwy, studiów Biblijnych, spotkań z przyjaciółmi.

Duże podwórko zapewnia miejsce na zabawy, gry i zajęcia w grupach. Dzieci są w pełni bezpieczne i mogą już od progu domu spędzać czas na zabawach.


WNĘTRZA DOMU

W części głównej budynek ten jest przystosowany do wypoczynku grup zorganizowanych. Dysponuje pokojami rodzinnymi jak i salami zbiorowymi.

W świetlicy można prowadzić różnorodne zajęcia. Jest to miejsce, w którym odbywają się lekcje zielonej szkoły, wykłady, spotkania towarzyskie. Jest to miejsce wykorzystywane w różnorodny sposób, gdy trzeba przekształca się w kaplicę lub salę lekcyjną. Na zdjęciu katechizacja prowadzona przez organizatorów wycieczki dla dzieci.
W budynku przeznaczonym na indywidualny wypoczynek można mile spędzić czas w ciszy i spokoju, z dala od gwaru wielkomiejskiego. Do dyspozycji są trzy pokoje rodzinne, łazienka, jadalnia i kuchnia. Budynek jest tak usytuowany, że nie dociera do niego gwar z drugiego budynku. Można tutaj naprawdę wypocząć. Zobacz też stronę na temat Wycieczki dla dzieci w Bielicach.


Bielice są więc idealnym miejscem na wakacje i weekend. Może tam spędzić czas zarówno zapalony turysta jak i zwolennik mniej intensywnego wypoczynku. W zimie można korzystać z wyciągu narciarskiego, jesienią zbierać grzyby. Warto odwiedzić to miejsce.


Obok Domu Zborowego w Bielicach jest wiele innych miejsc, w których można wypoczywać:


Strona znajduje się na serwerze www.republika.pl

  • www.republika.pl